Login
Persona V3
RSS RSS

Persona abi


Persona V3 personal
Persona V3 palk
Persona V3 töögraafikud
Persona V3 iseteenindus
Persona V3 TÖR


Uuenduste nimekiri
Kontakt


API kasutusjuhend

Otsi
»

Vanaduspension jäi sisestamata, kuid palk on juba välja makstud

RSS
Persona selle kohta ümberarvestust ei tee. Kui te sisestate vanaduspensioni pensionite alla ära, siis tuleb isik väljamakse lehelt eemaldada ja ta väljamakse lehele tagasi panna. Selliselt võtab Persona väljamakse lehel arvesse, et isik on pensionil. Isikule saab saamata jäänud tasu maksta koos järgmise palgaga lisatasuna.Väljamaksulehe korrigeerimine, kui vanaduspensioni info oli lehele "Pensionid" sisestamata

 1. Lisada isikule lehel „Pension“ paneelil „Pensionid“ vanaduspensioni alguse info.
 2. Teha ekraanipilt isiku väljamaksulehest, millel maksud olid valesti, kuna pension oli sisestamata. Pilt tuleks teha selliselt, et tasu liigid ja maksud on näha.
 3. Palgaarvestuse all lehel „Väljamaksed“ avada väljamaksuleht nupu „Muuda“ abil. Otsida isik seal välja ja vajutada tema rea lõpus olevale lingile „Kustuta“. Seejärel samal vormil vajutada lingile „Isikud: Vali“, teha märge isiku nime ette ja vajutada nupule „Vali“. Selle peale Persona arvutab isikule maksud pensionit arvestavalt. Kui Persona isiku on ära lisanud, siis vajutada Salvesta.
 4. Kontrollida ekraanipiltide järgi, kas tasud läksid väljamaksulehtedele õigesti tagasi.
 5. Arvutada ekraanipildi ja äsja tehtud väljamaksulehe järgi kokku, mis summas jäi isikul tasu saamata.
 6. Lehel „Püsiandmed“ sektsioonis „Lisatasude liigid“ lisada uus lisatasu liik. Nimetus võib olla näiteks „Korrigeerimine“, koodiks valida „MaksuvabaTasu“, eemaldada märked kõikidest märkeruutudest, maksmise korraks valida „Ühekordne“, tüübiks märkida „Fikseeritud summa“ ja salvestage muudatus.
 7. Töötaja andmetes lehel „Palk ja lisatasud“ paneelil „Lisatasud ja hüvitised“ lisada isikule lisatasu „Korrigeerimine“ koos eelnevalt välja arvutatud summaga.
 8. Lehel „Tasude arvutus“ arvutada see välja ja lisada väljamaksulehele, kus see läheb töötajale välja maksmiseks.Väljamaksulehe korrigeerimine, kui vanaduspensioni info oli lehele "Pensionid" sisestatud, kuid tegelikult inimene vanaduspensionär ei olnud

 1. Kustutada isikule sisestatud vanaduspension lehelt „Pension“ paneelilt „Pensionid“.
 2. Teha ekraanipilt isiku väljamaksulehest, millel maksud olid valesti, kuna pension oli sisestatud. Pilt tuleks teha selliselt, et tasu liigid ja maksud on näha.
 3. Palgaarvestuse all lehel „Väljamaksed“ avada väljamaksuleht nupu „Muuda“ abil. Otsida isik seal välja ja vajutada tema rea lõpus olevale lingile „Kustuta“. Seejärel samal vormil vajutada lingile „Isikud: Vali“, teha märge isiku nime ette ja vajutada nupule „Vali“. Selle peale Persona arvutab isikule maksud pensionit mitte arvestavalt. Kui Persona on isiku ära lisanud, siis vajutada Salvesta.
 4. Arvutada ekraanipildi ja äsja tehtud väljamaksulehe järgi kokku, mis summas jäi isiku töötuskindlustus arvestamata.
 5. Lisada isikule kinnipidamine „Korrigeerimine“ koos eelnevalt välja arvutatud summaga. Kui teil ei ole sobiva nimetusega kinnipidamise liiki, siis uue liigi saate lisada juurde püsiandmete lehel kinipidamise liikide sektsioonis (rippmenüüst koodi ei pea valima).
 6. Lisada see kinnipidamine lehel koos teiste tasudega.

Tagasi / Palga sisukorda